Fala uderzeniowa już dostępna w Gabinecie Rehabilitacji rehaSmart !

Z przyjemnością informujemy, że w Naszym Gabinecie jest już dostępny zabieg fali uderzeniowej.

Tym samym poszerzamy nasze możliwości kompleksowego działania przy takich schorzeniach jak m.in. łokieć tenisisty, ostroga piętowa, zespół bolesnego barku i jego pochodne (np. uszkodzenia, zapalenia stożka rotatorów), bóle pasma biodrowo – piszczelowego, stany po urazach stawu skokowego, kolanowego etc.

Jakie jest działanie fali uderzeniowej?

W leczeniu ortopedycznym falę uderzeniową stosuje się ze względu na jej przeciwbólowe działanie i stymulację regeneracji tkanek miękkich. Działanie analgetyczne związane jest z dwoma podstawowymi teoriami. Pierwsza z nich mówi, że fala uderzeniowa łagodzi ból przez wzrost przepływu krwi i zmniejszenie odczynu zapalnego w miejscu poddawanym działaniu fali. Druga natomiast zakłada, że fala uderzeniowa niszczy błonę komórkową, dlatego też przeszkadza w przekazywaniu sygnałów bólu, dając efekt analgetyczny.

Fala uderzeniowa cechuję się dużą skutecznością w leczeniu przewlekłych dolegliwości bólowych m.in tj. ostroga piętowa czy zapalenie rozcięgna podeszwowego, przeciążenia mięśni wynikające z naszej aktywności etc. Skumulowanie wszystkich działań terapeutycznych pozwala nam na szybsze wyeliminowanie dolegliwości bólowych oraz utrwalenia ich efektów.

Ile zabiegów i jak często?

Zabieg fali uderzeniowej w zależności od potrzeby wykonuje się 1 do 2 razy w tygodniu. Jest to uzależnione od czasu trwania dolegliwości i intensywności bólu. Ilość zabiegów jest określana w trakcie terapii, a głównym czynnikiem jest reakcja pacjenta na działanie fali. Zakłada się, że bardzo dobre efekty osiągamy od 3 do 6 zabiegów, co jest potwierdzone licznymi badaniami naukowymi nad skutecznością działania fali uderzeniowej w leczeniu dolegliwości bólowych.

Koszt zabiegu?

Zabieg fali uderzeniowej kosztuje 70 pln za jedną okolicę ciała (np. Stopa) i 120 pln za dwie okolice ( np. Stopa + łydka).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *