Osteopatia pediatryczna

Osteopatia pediatryczna

Ciało maluszka intensywnie się rozwijając może napotkać zupełnie inne przeszkody niż ciało osoby dorosłej. Z pomocą przychodzi tutaj osteopatia pediatryczna. Istnieje wiele problemów i schorzeń, z którymi codzienność rodziców staje się trudna. Należą do nich problemy trawienne, ruchowe oraz poznawcze ich pociech.

Osteopatia pediatryczna jest skierowana do dzieci już od 1. tygodnia życia, może pomóc w problemach, które bardzo często niepotrzebnie schodzą na tor leczenia farmakologicznego bądź są uważane za niepodlegające leczeniu, są to:
– nawracające infekcje ucha środkowego,
– kolki,
– refluks żołądkowo-przełykowy,
– zaparcia,
– kręcz szyi,
– asymetria ułożeniowa,
– plagiocefalia (spłaszczenie główki),
– problemy ze ssaniem i połykaniem,
– niedrożność kanalika łzowego.

Dzięki metodom osteopatii można pobudzać procesy samoleczenia ciała ludzkiego i skutecznie leczyć
schorzenia o wielu podłożach. Praca osteopatyczna z małymi dziećmi opiera się na zastosowaniu bardzo delikatnych technik. Techniki wykorzystywane w pracy osteopatycznej z niemowlętami to głównie techniki powięziowe. To rodzaj terapii, podczas której osteopata palpacyjnie wyczuwa napięcia ciała dziecka i podąża za nimi stopniowo dążąc do uzyskania pozycji największego komfortu. Kolejna forma to terapia czaszkowo- krzyżowa, u dzieci ze względu na bardzo małą siłę jakiej używa terapeuta jest bezpieczną formą terapii, a prowadzona w odpowiedni sposób może przynieść bardzo dobre rezultaty.

Szukamy tego, co może blokować organizm i prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania poszczególnych jego struktur. Stosując odpowiednią terapię staramy się przywrócić prawidłowy rytm / napięcie / ruchomość tak, aby organizm powrócił do stanu sprzed choroby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *