Wizyta domowa rehaSmart

wizyta domowa rehabilitacja pruszkow nadarzyn grodzisk maz

 

Rehabilitacja w domu pacjenta - jest szansą powrotu do sprawności dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą lub mają problem z dotarciem do usług stacjonarnej rehabilitacji. Nasza oferta skierowana jest również do osób, które ze względu na charakter bądź tryb pracy, mają mało czasu i nie chcą martwić się dojazdem oraz oczekiwaniem w długich kolejkach, aby skorzystać z rehabilitacji. Doświadczony zespół naszych fizjoterapeutów w dogodnym dla Ciebie terminie, komfortowych warunkach Twojego domu pomoże w szybkim odzyskaniu sprawności.

Jak wygląda wizyta ?

Pierwszy etap to skupienie się na obniżeniu dolegliwości bólowych pacjenta, ustaleniu pozycji odciążających - obniżających ból oraz wyeliminowaniu pozycji prowokujących ból.
Drugi etap to praca nad czynnikiem powodującym ból, daną dysfunkcję. Przywrócenie możliwie fizjologicznego zakresu ruchu oraz elastyczności mięśni lub innych struktur. Ćwiczenia.
Trzeci etap polega na utrwaleniu uzyskanych efektów terapeutycznych oraz zastosowanie ich w czynnościach dnia codziennego poprzez trening funkcjonalny.

"W przypadku osób z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego, pierwsze spotkanie jest ukierunkowane na określenie problemów w czynnościach dnia codziennego. Następnym etapem jest określenie przyczyny/ograniczeń, które wpływają na jakość wykonywania tych czynności. Kolejne spotkania to terapia przez odpowiednio dobrane ćwiczenia i zadania, które wpłyną na poprawę poszczególnych elementów danej czynności np. chodzenia."