Komputerowa ocena wad stóp

diagnostyka komputerowa

Na podstawie badania jesteśmy w stanie wykryć płaskostopie lub/i koślawienie pięty oraz inne zaburzenia mechaniki stopy. Ma to na celu przeciwdziałanie przeciążeniom stopy, ograniczając w ten sposób powstawanie zmian zwyrodnieniowych w obrębie stóp, kolan czy bioder.

Dla osób czynnie uprawiających sport jest to zabezpieczenie przed przeciążeniami i nawracającymi
kontuzjami w obrębie kończyny dolnej.
Badanie wykonujemy na specjalnie zaprojektowanej platformie, która analizuje siły nacisku stóp na podłoże. Dzięki platformie jesteśmy w stanie ocenić czy Państwa stopa pracuje prawidłowo. Badanie wykonujemy formie statycznej – stojąc w miejscu, oraz dynamicznej – podczas chodzenia.

Na podstawie badań możemy wykonać dla Państwa indywidualnie zaprojektowaną wkładkę korekcyjną stopy w technologii 3D. W naszym gabinecie możecie Państwo skorzystać z kompleksowej rehabilitacji, która poprawi pracę mięśni stopy i obniży występujące dolegliwości bólowe.

 

Komputerowa ocena wad postawy – videografia

W Gabinecie Rehabilitacji rehaSmart mogą Państwo wykonać kompleksową diagnostykę i ocenę wady postawy dziecka. Dzięki takiemu badaniu jesteśmy w stanie jasno zobrazować jak wygląda wada postawy u dziecka. Jest to świetne narzędzie do kontroli (w czasie)czy zmiana się pogłębia, jest niezmienna czy doszło do korekcji postawy. Wada postawy w przyszłości może wpływać na przyspieszenie zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, a w konsekwencji pojawią się silne bóle jak np. rwa kulszowa etc.
Wykonujemy zdjęcie postawy dziecka w kilku rzutach, następnie w specjalnie zaprojektowanym programie nanosimy najważniejsze punkty do oceny zmian.

 

Dodatkowo możemy wykonać pełną diagnostykę funkcjonalną przeprowadzona przez naszych specjalistów. Jest to badanie na potrzeby kompleksowej terapii wad postawy (np .skoliozy, etc.). Oceniamy dysfunkcję poszczególnych struktur tj. obniżona siła mięśniowa, przykurcze mięśniowe, ograniczenie ruchomości stawów czy zaburzeń równowagi. Na podstawie przeprowadzonych badań wyznaczamy plan i cele terapii wady postawy. Dajemy wskazówki na co zwrócić uwagę w codziennym funkcjonowaniu naszej pociechy oraz oczywiście zadania domowe do realizacji z rodzicami. Proste, ale bardzo ważne w kompleksowej rehabilitacji wad postawy. Aby terapia była skuteczna dziecko musi być ciągle stymulowane przez środowisko, które go otacza. Stwierdzenie „wyprostuj się” już nie działa, ponieważ kiedy zachodzą zmiany w układzie nerwowo-mięśniowym dziecko może mieć zaburzenie poczucia swojego ciała w przestrzeni. W konsekwencji to co dla nas jest krzywo dla niego jest w normie. Trzeba go nauczyć co to znaczy „prosto”.

 

Indywidualne wkładki korekcyjne stóp w technologii 3D

 

O stopy trzeba dbać – hallux’y, ciągle robiące się odciski, urazy, skręcenia, kontuzje. W oparciu o kompleksową diagnostykę możemy wykonać dla Państwa indywidualnie zaprojektowane wkładki korekcyjne (ortopedyczne) stóp. Dzięki nim odtworzone zostaną fizjologiczne łuki stopy. W ten sposób ograniczymy np. płaskostopie, koślawienie pięty. Celem jest przywrócenie prawidłowej osi obciążania kończyny dolnej, ponieważ zapobiega to przeciążeniom będących powodem powstawania zmian zwyrodnieniowych stawów i uszkodzeń tkanki miękkich tj. mięśnie.

Wkładka jest frezowana oddzielnie dla każdej stopy, gdyż mogą występować różnice w mechanice stóp. Nie jest klejona, a wykonana z jednego kawałka materiału. Dysponujemy dużą ilością wysokiej jakości materiałów indywidualnie dobranych do potrzeb danego Pacjenta. Wybierając wkładki ortopedyczne wykonane w technologii 3D, macie Państwo gwarancję wysokiej jakości produktu zarówno pod względem materiału jak i dopasowania wkładki wyłącznie do Waszej stopy.

Czym różni się nasza wkładka od innych?

Ponieważ jest z frezowana z jednego kawałka nie ulega deformacji i jest bardziej odporna na mechaniczne działanie dlatego doskonale sprawdza się w życiu codziennym, ale przede wszystkim u osób aktywnych fizycznie. Jest spersonalizowana pod daną osobę, a nie gotowym produktem, który próbujemy dopasować do stopy. Do wyboru jest kilka modeli kształtu wkładki dlatego będzie ona pasować do każdego obuwia. Nie wymaga dodatkowego serwisu. Wydatek jest jednorazowy. Ze względu na indywidualny proces produkcji każdej wkładki czas wykonania trwa do 14 dni roboczych. Wkładki można odebrać osobiście lub na życzenie mogą one zostać wysłane do Państwa kurierem.

Ważne informacje:
– buty w których noszona ma być wkładka powinny być o numer większe od stopy,
– w zamówieniu trzeba określić typ obuwia jakie jest noszone najczęściej, w celu ustalenia
kształtu wkładki,
– Istnieje możliwość wykonanie wkładki do konkretnej pary butów, warunkiem jest
dostarczenie obuwia na badanie. Jest ono odesłane wraz z zamówieniem do producenta,
– aby maksymalnie stymulować stopę wkładka powinna być noszona tak często jak to tylko
możliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *