Osteopatia – cudowne działanie

osteopatia rehasmart metody leczenia

Zdrowie jest najważniejsze. Każdy zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego kiedy dopada nas choroba, coś nas zaczyna boleć, łamać w kościach, albo po prostu mocniej odczuwamy trudy całego dnia szukamy każdego sposobu, żeby odzyskać sprawność, poprawić samopoczucie lub żeby nie bolało.

Najczęściej rozwiązań szukamy w medycynie tradycyjnej, udając się do lekarzy, wykupując kolejne leki w aptekach. Jednak kiedy medycyna tradycyjna nie przynosi ulgi sięgamy również po bardziej niekonwencjonalne metody jak na przykład akupunktura czy homeopatia. Coraz bardziej popularna staje się również osteopatia.

Początki medycyny osteopatycznej sięgają końca XIX wieku, kiedy to amerykański lekarz Andrew Taylor Still zdefiniował osteopatię jako formę ulepszenia medycyny konwencjonalnej. W latach 20-tych XX wieku swoje ośrodki edukacji osteopatycznej miały już Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy czy Belgia. W Polsce pierwsze szkolenia dla osteopatów ropoczęły się w 2003 roku.

No dobrze, ale czym w takim razie jest osteopatia? J To oparte na zabiegach manualnych postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne dotyczące dysfunkcji ruchomości stawowej i tkankowej, w zakresie wpływu tych dysfunkcji na występowanie stanów chorobowych – mające na celu poprawę stanu zdrowia pacjentów, jak i profilaktykę w utrzymaniu tego dobrostanu. Taką decyzję przyjęło Towarzystwo Osteopatów Polskich (TOP). Prościej mówiąc osteopatia zakłada, że organizm posiada własne mechanizmy samoleczenia i autoregulacji, a rolą osteopaty jest poprzez manualne zabiegi poprawić stan zdrowia pacjenta.

Z terapii osteopatycznej powinny skorzystać osoby cierpiące na bóle głowy, ostre i przewlekłe zespoły bólowe układu kostno-stawowego i kręgosłupa (np. rwa kulszowarwa barkowadyskopatie), stany pourazowe i powypadkowe, a także wady postawy, zespoły psychosomatyczne, lękowe i depresje.

Osteopatia wymaga doskonałych umiejętności praktycznych, zaawansowanego wykształcenia medycznego oraz szerszego spojrzenia na patologie układu ruchowego dlatego specjalistą osteopatą może zostać wyłącznie fizjoterapeuta lub lekarz.

Osteopatia jest szansą dla chorych, którym nie jest w stanie pomóc medycyna tradycyjna. To nadzieja na poprawę samopoczucia i komfortu życia, które utrudniają uciążliwe, przewlekłe i ostre bóle.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *